Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
29 postów 1154 komentarze

Orzeł w cierniowej koronie

Mariusz G. - Prawdziwy mężczyzna to nie ten który odnosi same sukcesy, ale ten , który nie boi się ponieść klęski w słusznej sprawie.

Jak KAS z WSAem orżnęli frajera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli co widać przez nieprzeźroczyste i nieotwieralne okno

 

 

Jakiś czas temu kolega poprosił mnie o pomoc w napisaniu skargi do Woj. Sądu Administracyjnego W B. na decyzję w sprawie wymiaru podatku akcyzowego oraz odsetek od tejże daniny. Sprawa dotyczyła samochodu sprowadzonego kilka lat wcześniej z Holandii, jako auto ciężarowe. Chodzi konkretnie o stare Daihatsu Rocky (jeśli pamięć nie zwodzi) bez tylnej kanapy, z przegrodą (lecz nie do sufitu) między przedziałem kierowcy a częścią towarową oraz nadwoziem , w którym w fabryczne otwory okienne wbudowane zostały płyty z jakiegoś tworzywa w kolorze reszty nadwozia .  Nowemu właścicielowi właśnie taki samochód był potrzebny: do przewozu różnych klamotów , ciągnięcia przyczepki itp. Dwa miejsca w zupełności wystarczyły. Nie trzeba dodawać , że zwolnienie z akcyzy było aspektem, który znacząco wpłynął na decyzję o kupnie właśnie tego auta.

Aż tu nagle, po trzech latach nasze państwo przestało być teoretyczne i zaczęło się uszczelnianie wszystkiego , co mogłoby choć potencjalnie przeciekać. Kolega dostał wezwanie z Urzędu Celnego w S.na oględziny samochodu i choć nic nie wskazywało na to, że ów pojazd mógł być źródłem akcyzowego przecieku, to celnicy z miasta S. w swym uszczelnianiu byli bezkompromisowi. Błyskawicznie odnaleźli w podłodze części bagażowej otwory, które najprawdopodobniej mogą służyć zamocowaniu kanapy, jak również inne otwory w słupkach, do których można by przykręcić pasy . Być może to nie dałoby podstaw do stwierdzenia, że mamy do czynienia z pojazdem przeznaczonym do przewozu osób (wszak była jeszcze przegroda!) gdyby nie ujawnione w wyniku szczegółowych oględzin : „nieprzeźroczyste i nieotwieralne okna”. Ten argument musiał zaważyć, zaś korzyści z tego odkrycia wykroczyły daleko poza sferę fiskalną. To wlaśnie to odkrycie funkcjonariuszy celnych z S. potwierdzone później powagą WSA w B. sprawiło, że SJP powiększył się o nowe znaczenie słowa „okno” . Otóż jest to już nie tylko to coś w ścianie, przez co możliwa jest wymiana powietrza lub światła, ale także to inne coś w tejże ścianie, przez co możliwy jest pobór podatku akcyzowego (tzw. okno fiskalne Morawieckiego). Bo samochodem osobowym moi drodzy, nie jest ten samochód do którego przeciętnie wysportowany pasażer może wsiąść, ale taki którym możliwe jest podróżowanie pasażera przy oknie, w hipotetycznej sytuacji , gdyby próba zajęcia przestrzeni towarowej (po jej wyposażeniu w kanapę) zakończyła się sukcesem. Nie ma przy tym znaczenia, czy okno jest przeźroczyste , czy nie , bo np. taki niewidomy zarówno przez jedno , jak i przez drugie nic nie zobaczy, a trudno traktować go jako niepełnowartościowego pasażera. A co do przegrody: niepełnosprawni ruchowo nie takie bariery każdego dnia pokonują, a pasażerowie z nich tacy sami jak ludzie sprawni fizycznie.

A pisze o tym dlatego, iż nie jest to odosobniony przypadek. To właśnie codzienne oblicze naszej praworządności, którą mam nadzieję z pomocą UE uda nam się obronić. Zatem hasło na dziś:

„Z szubienic na ściany” (mowa o portretach)

p.s. ponieważ notka może rodzić pewne wnioski co do politycznych sympatii autora, oświadczam ,że są one całkowicie mylne. Wnioski , co do antypatii – jak najbardziej właściwe.

KOMENTARZE

 • Nie ma takiej zbrodni, której nie dopuściłby się rząd w obliczu braku finansów
  Dziś PiS zadłuża Polskę na potęgę, a że to partia socjalistyczna, by nie doszukiwać się elementów myślenia komunistycznego działa w sposób w jaki działało PZPR. Dziś Pana kolega jest dobrym materiałem do wydojenia, bo jest bogaty, bo posiada samochód. W socjalizmie najlepszym obywatelem jest pijak co wszystko przepuści, ale ma dzieci, temu się dotacje funduje, np. 500+
 • @Zawisza Niebieski 22:15:07
  Tak sobie siedzę , patrzę na lokalizację mojego posta, nucąc pod nosem piosenkę: " Jadu goście , jadu koło mego sadu. Do mnie nie zajadu , bo nie mam posagu"
  Aż tu nagle Taki Gość ( i to bez cienia ironii).
  Zatem dziękuję za odwiedziny.
  Oczywiśćie ma Pan 100% racji, ale ja w zasadzie nie o tym. Bardziej chodzi mi o ludzkie postawy. O "celników", którzy dla 5-ciu zł premii zrobią każde świństwo, a po powrocie do domu odpalą swój " Neon" i zaczną uzdrawiać swój kraj i " przelewać krew" (w miarę możliwości cudzą) za Naszą suwerenność. O sędziów, którzy przyklepią idiotyczne decyzję, bo bezpieczniej im stosować kopiuj-wklej z tekstu napisanego przez radcę prawnego niż ze skargi zwykłego Janka Kowalskiego, a myśleć samemu strasznie ciężko. Tym bardziej , że Janek nie złoży na 99,9% skargi od tego wyroku, bo obowiązuje go przymus adwokacki w połączeniu z zawitym terminem.
  Ci sedziowie, w sporej części, też po powrocie do domu daliby sie za praworządność pokrajać.
  Po prostu gubi nas nie ten , czy tamten polityk, ale nasze lenistwo, łajdactwo i hipokryzja.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031