Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
29 postów 1115 komentarzy

Orzeł w cierniowej koronie

Mariusz G. - Prawdziwy mężczyzna to nie ten który odnosi same sukcesy, ale ten , który nie boi się ponieść klęski w słusznej sprawie.

Troska o losy portalu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co nobilituje, a co ześcierwia?

Ostatnio dużo krzyku o notki Pana Sendeckiego. Fakt , i ja mam mieszane uczucia, choc z nieco innych powodów niż większośc komentujących. Mnie osobiście przypomina to talkshow Żakowskiego i spółki z udziałem kandydata na prezydenta - niejakiego Kononowicza, który zasłynąłn z tego, że chciał zlikwidowac picie, palenie i w ogóle wszystko. Więc problem dla mnie jest nie w tym , jakiej jakości są rewelacje ujawniane przez p. Hadacza i powielane przez p. Sendeckiego, ale czy godzi sie ludziom zdrowym wykorzystywac czyjeś upośledzenie. Jak piszę jest to tylko wątpliwośc i generalnie nie mam tu zdecydowanego zdania. Dla mnie bardziej żenująca niż treśc notek jest jakośc "walki" , jaka rozgorzała z ich powodu: groźby i przezwiska rodem z piaskownicy artykułowane przez p. Nathanela vel rerak, jakaś żałosna agitacja pana rerak vel Nathanel, po czym , po kilkunastu godzinach odwrócenie sie dupą do wypowiedzianych stanowczo przez siebie słów.
To , to jest ta Elyta , która o wolną i sprawiedliwą Polske walczy, spadkobiercy naszych narodowych  bohaterów - ja pie.......!
A teraz ostania notka p. Nathanela z jedynki: "Dlaczego bogate kraje arabskie nie chcą uchodźców " . Na początku jedno zdanie własne , na końcu trzy plus informacja źródło: BussinesInsider. 
Zajrzałem do tego Insidera i okazuje się , że "środek" notki (czyli wszystko poza tymi czterema zdaniami) to dosłowne tłumaczenie oryginalnego tekstu i skopiowane fotografie. Brakuje tylko dwóch rzeczy: autora, a jest nim
 
CHARLES RECKNAGEL (RADIO FREE EUROPE/RADIO LIBERTY) oraz notki:
 
Read the original article on Radio Free Europe/Radio Liberty. Reprinted with the permission of
RFE/RL, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036. Copyright 2015.  (tłum. czytaj oryginalny artykuł na RFE/RL. Przedrukowano za pozwoleniem RFE/RL. Prawa zastrzeżone 2015.)
 
W zwiasku z tym pytanie, czy główny obrońca moralności i jakości portalu również uzyskał takie pozwolenie, a jesli nie , to czy to jest własciwy sposób  budowania pozycji Neona.
 
 

KOMENTARZE

 • @Marx 8888 02:49:41
  Nigdy nie miałem wątpliwości, że Twoja osoba akurat ten portal nobilituje.
  Nie byłoby tak , gdybyś robił coś innego, niż to co uważasz za słuszne.
  pozdrawiam
 • MIND SERVICE?
  Czyżby Nathanel to ten sam ulubiony bloger Redaktora Ruszkiewicza, znany z kradzieży tekstów, antypolskiej napastliwości, postawy pro-WASP-owskiej, nerwowej reakcji na kultowe teksty Douglasa Reed'a?
  A to by znaczyło, że Nowy Ekran / NEon24.pl jest od lat "obsługiwany" przez to samo środowisko hasbarowskie, byc może nawet przez tych samych starzejących się oficerów armii izraelskiej, może przez samego Roberta G. vel S.? Tego siwego, co maluje wlosy na czarno?
  Nerwowa reakcja Nathanela może mieć i ten powód, że jak się dowiedział, że Sendecki ujawnił jego kolegów z armii izraelskiej operujących w otoczeniu Prezydenta Komorowskiego i Prezydenta Dudy - to się przestraszył i ze strachu zaczął wykonywać dziwne ruchy?
  Może ów słynny bloger rzucony na odcinek ręcznego sterowania przyjaźnią polsko-izraelską nie wytrzymał i się upił? I stąd te dziwne ruchy, ta kradzież intelektualna, to wzywanie do niszczenia jedynego polskiego, niepodlegającego Izraelowi portalu nad Wisłą?
  [zadumał się nad meandrami trudnego sąsiedztwa polsko-izraelskiego]
  P.S. Zauważyłem, że moje dwa ostatnie teksty zawisły na samej górze SG. Co prawda nie na jedynce, ale na samej górze tekstów proponowanych, czyli uznanych przez NEon za szczegónie ważne. Zrobiło mi się bardzo miło, bo autorowi zawsze jest miło, kiedy jego teksty są wysoko, a nie nisko.
 • @all
  Ponieważ jestem człowiekiem, którego da się przekonać , prosiłbym dawców jedynek o swoje uwagi - na pewno będzie to z korzyścią dla nas wszystkich.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:43:32
  Co by nie było zaskoczeniem.
 • W moim mniemaniu, proste złączenie dwóch dzieł w jedno
  może być odkrywcze i przynieść sławę autorską.

  źródło było podane,

  czy twoim zdaniem, wymawiając "mama", powinienem podać listę wszystkich, którzy użyli tego słowa wcześniej?
 • @Eugeniusz Sendecki 08:43:32
  // Nerwowa reakcja Nathanela może mieć i ten powód, że jak się dowiedział, że Sendecki ujawnił jego kolegów z armii izraelskiej operujących w otoczeniu Prezydenta Komorowskiego i Prezydenta Dudy - to się przestraszył i ze strachu zaczął wykonywać dziwne ruchy?//

  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_M4iNUxLBaZdxnwJ9k3ssiPNvoDNDanKa.jpg
 • Autor
  Zastanawiam sie nad tekstami Sendeckiego.Same opisywanie rzeczywistosci nawet zgodne z prawda to za malo-musi temu przyswiecac jakis cel.
  Ja w tych tekstach widze osmieszanie ruchu narodowego.
 • @mac 14:22:15
  Ja po prostu do końca tego nie rozumiem i nie znam Pana Sendeckiego. Zakładam jednak, że jakiś cel ma. Czy słuszny i czy właściwie skalkulował wszystkie za i przeciw - nie potrafię odpowiedzieć.

  Kiedyś oglądałem wypowiedź medialnej plotkarki -K.Korwin Piotrowskiej, która powiedziała, że próbowała przeprowadzić wywiad z Hugh Grantem (nie wiem czy poprawna pisownia, chodzi o znanego aktora), ale nie dało sie z nim rozmawiać, bo ma inteligencję pantofelka. Przez wiele lat , byłem zasugerowany tym , że wyglądający na inteligentnego aktor, jest w rzeczywistości głupi , jak but, aż tu nagle obejrzałem z nim wywiad i doszedłem do wniosku, że najwyraźniej stroną , która w kontakcie z KKP stwierdziła pierwsza, że nie ma z kim rozmawiać był właśnie on.

  Przede wszystkim Pan Sendecki siebie naraża na wrogość i śmieszność. Przełożenia na stosunek tych tysięcy, które to czytają i oglądają, do ruchu narodowego nie jestem w stanie ocenić. No i dochodzi jeszcze aspekt wkładania kija w mrowisko - to już zupełna niewiadoma.
 • @interesariusz z PL 10:06:42
  Nie jestem specjalistą ani od etyki, ani od praw autorskich. Jesli chodzi o pierwsze, to bliższe jest mi, gdy osoba , dokonujac tłumaczenia , podaje nazwisko autora tekstu, a swoje wtrącenia oznacza jako przypis tłumacza.
  Co do drugiego, to jeżeli ktoś zastrzegł sobie prawo do kopiowania, to kopiowanie powinno się odbywać wyłącznie za jego zgodą.

  Jeżeli uda Ci się zastrzec słowo "mama" to na pewno chcąc użyć go publicznie, albo poproszę Cię o zgodę , albo spróbuję posłużyc się jakimś zamiennikiem.
 • @Mariusz G. 16:18:42
  Najprostszym sposobem zdezawuowania każdej oddolnej aktywności jest skojarzenie jej z ekstremą. Nie istotne, jaką. Ważne, by była to ekstrema.

  Im więcej na danym portalu będzie tekstów:
  - żarliwie religijnych /tudzież antyreligijnych
  - żarliwie patriotycznych /tudzież kosmopolitycznych
  - uderzających w określoną tematykę (sprofilowanych)
  tym mniejsza będzie jego poczytność.

  Popularność "Wyborczej" wynika stąd, że umiejętnie lawirowała w okolicy środka, dyskretnie przesuwając jego punkt ciężkości w stronę laicyzmu i kosmopolityzmu.

  To samo dotyczy aktywności politycznej.
  Eksponowanie działaczy radykalnych, niezniuansowanych, ideowych. zawsze pociąga za sobą marginalizację danej partii czy ruchu.

  W polskich realiach każdy, kto odwołuje się do idei, mając za nic realia, postrzegany jest jako oszołom. Bo za dużo krwi ten naród już przelał w służbie idei.

  PiS wygrywa z PO tylko tym, że osoby Kaczyńskiego i Macierewicza odsunięte zostały w cień, zamiast tego partii tej firmuje "grzeczny" i układny Duda.

  PO dlatego pozbyło się Palikota, że był w swych osądach radykalny i im to szkodziło.

  Andrzej Hadacz i pisanie o nim - socjotechnicznie rzecz biorąc - nie przysporzy neonowi nowych czytelników.

  Nie mam pojęcia, co za cel przyświeca panu Sendeckiemu, że się nim zajął.

  Lecz kto tworzy portal wolny od cenzury, nie może zakazywać publikowania takich treści.

  Inna sprawa, to ich eksponowanie.... tutaj bym dyskutował.
 • @Mariusz G. 16:18:42
  Marxx 8888 pisze tak:

  "Tak. I będą trzymane w tym miejscu bardzo długo. Naprawdę bardzo i od tego nie ma odwołania."

  Z powyższej wypowiedzi wynika, że z jakichś tam względów Marxowi888 zależy na eksponowaniu Sendeckiego. I ma narzędzia ku temu (uprawnienia admina).

  Nie wierzę, by ten - wszak inteligentny - admin nie zdawał sobie sprawy z "jakości" notek o Hadaczu i jego powszechnie widocznej ułomności.

  Jak widać, dla niektórych ważniejsze jest promowanie określonych treści, niż popularność portalu.

  Dziwię się, że właściciel na to pozwala.
 • @Mariusz G. 16:08:16
  "Przede wszystkim Pan Sendecki siebie naraża na wrogość i śmieszność.

  Przełożenia na stosunek tych tysięcy, które to czytają i oglądają, do ruchu narodowego nie jestem w stanie ocenić."

  Nie odkryję tajemnicy, jeśli powiem, że do Neonu przylgnęła łatka "rusofilskiego narodowo-quasi-religijnego" oszołomstwa o niewyjaśnionych źródłach finansowania.

  O ile Salon24 uważany jest za przedłużenie pisowskiej propagandy, o tyle Neon24 traktowany jest jako zbiorowisko ideowych dziwaków proweniencji narodowej.

  Prawdziwie propolskim będzie taki Ruch Narodowy (nie ważne, jaka będzie jego nazwa), który będzie unikał fechtowania "polskością", "katolicyzmem", "interesem narodu", a te rzeczy będzie po prostu realizował, marginalizując ideowo-religijną ekstremę. Także unikając takiej frazeologii w wypowiedziach werbalnych.

  Polacy doskonale te niuanse wyczuwają.
 • @maharaja 14:15:36 - ANDRZEJ HADACZ UJAWNIŁ BARDZO WAŻNĄ RZECZ...
  Hadacz publicznie, przed kamerą TELEWIZJI NARODOWEJ opowiedział jak doszedł do spostrzeżenia, że zarównow PO, jak w PiS operują oficerowie armii izraelskiej. Za to powinien dostać nagrodę Melchiora Wańkowicza. Za to Pan, drogi Panie "maharaja" powinien się z szacunkiem ustawić w kolejce po autograf pana Andrzeja. On, prosty czlowiek doszedł do wniosków takich samych jak sam Stanisław Michalkiewicz. Sza-po-ba!
  Bardzo Panu dziękuję za troskę o moją poważność i o łatkę, która według Pana przylgneła do NEonu. Jest to troska anonimowej osoby, więc mało warta. Bardzo mi przykro.
  Co do prawdziwości ruchu narodowego (tego bez wielkich liter) to znam pewnego polskiego i katolickiego lekarza, który wprowadził kamery w pierwszej placówce w Kraju, ujawnił patologię w jednym z ważniejszych szpitali warszawskich zarządzanym przez lewicowego ministra. Pan może też zna tego dzielnego człowieka? Zna Pan? I wspiera? O, to proszę coś o tym napisać. Poczytamy, pośmiejemy się.
  +
  Aha. Jak chce Pan być polskim blogerem - proszę zrezygnować z WASP-owskiego nicka. W języku polskim maharadża się pisze tak jak się pisze, a nie po WASP-owsku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31