Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
29 postów 1115 komentarzy

Orzeł w cierniowej koronie

Mariusz G. - Prawdziwy mężczyzna to nie ten który odnosi same sukcesy, ale ten , który nie boi się ponieść klęski w słusznej sprawie.

Moje komentarze

 • @miarka 21:50:34
  Wiecie, że nie był? Czy tylko w to wierzycie?
  A jeśli był?
  Posłuchajcie kapelana więziennictwa, nagranego przez Sekielskiego, gdy wypowiada się na tema swego współbrata ks. Adama.
  Słuchajcie uważnie, może coś do was dotrze.

  https://www.youtube.com/watch?v=m1oOiCAPB_A
  „Pedofilia”, czyli krytykowanie Żydów
 • @Rzeczpospolita 18:13:41
  A może nadać mu pośmiertnie honorowe członkostwo WPS.

  Też mi się wydaje, że antysemita nie mógłby być pedofilem, nawet jeśli nosił sutannę.
  p.s. A co żona na tę znajomość? Nie była zazdrosna?
  Pedofil? Nie tylko - Gorzej: antysemita!
 • @finka 20:11:14
  Ech, szkoda, że nie pamiętam tych czasów, gdy kapłanów stać było na to, żeby pomóc wszystkim prawdziwie potrzebującym i jeszcze na luksus dla siebie starczało.
  A kościół , to świątynia, a nie scena dla performensów.
  Pedofil? Nie tylko - Gorzej: antysemita!
 • @
  Zajrzałem do notki Kuli Lisa (wraz z komentarzami) - to ja, jako katolik, już wolę Berkleya 72 o religii. Ten drugi przynajmniej z rozmysłem kieruje strumień jadu.
  Pytanie do Administracji
 • @All
  Nie bardzo rozumiem tę dyskusję (czytaj: uważam ją za głupią). Przecież to nie chodzi o odwołanie Żabci, tylko o poinformowanie WH, że istniej cos takiego jak Naród Polski, posiadający honor. Że Polacy czują się dotknięci przysłaniem do ich państwa, jako posła, takiego tłuka.
  Zebranie 100tys podpisów nie spowoduje, że przestaną na nas szczać, tylko będzie informacją, że nie traktujemy tego , jako ciepły deszcz.

  Ale , w sumie, skoro ciepły, a za oknem zima......
  Odwołajmy Żorżetę !
 • @wk..ny 16:33:40
  Wydaje mi się, że ludziom reprezentowanym przez rysia nie chodzi o dywidendę. Moim zdaniem inicjatywa warta "samoopodatkowania".
  Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień
 • @Berkeley72 17:13:46
  Sokrates powiedział: "wiem, że nic nie wiem". Skoro tamci, przez Pana wskazani, "wiedzieli, że wiedzieli", to nie dziwię się, że i Pan wie, że wie.
  O dorobku noblistów wiem dość mało.- Na razie poznałem wkład Wałęsy i Obamy w budowaniu pokoju na świecie.
  A jak na Pana poglądy zapatrują się prof. M środa, prof. Gersdorf, prof. Jaskiernia a przede wszystkim prof. Bartoszewski.

  Prawda to jest twierdzenie zgodne ze stanem rzeczywistym , a nie to, które ma poparcie większej masy autorytetu.
  W sposób bezsprzeczny można udowodnić istnienie czegoś, a nie nieistnienie czegoś, bo zawsze istniej ryzyko, że to coś, całkowicie obce naszej percepcji istniej gdzieś , np. w okolicach nieskończoności, czy w niej samej
  Wiec nie wyskakuj Pan z nazwiskami i tytułami, bo na tej zasadzie udowodnię Panu , że Ziemia jest płaska.
  Nie jest Pan w stanie udowodnić, że nie ma Yeti, a jest w stanie wykazać nieistnienie Boga? Czym ? - nazwiskami z Berkley?
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • @Pedant 19:11:33
  Zawistnicy pewnie gryźliby wyżej, gdyby wyżej było za co.
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • @Lotna 19:43:26
  Tak też zrobiłem, tylko nie wgłębiałem się, więc ufam, że to rzeczywista strona Białego Domu.
  Odwołajmy Żorżetę !
 • @Jasiek 19:07:13
  Oj, Jaśku! Nie tylko może - musi!
  Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień
 • @Lotna 15:45:25
  Mam nadzieję, że link wiarygodny, bo klikłem.
  Odwołajmy Żorżetę !
 • @AgnieszkaS 01:37:31
  To jest demagogia.
  Czym innym jest , jak Żyd powie: moi rodacy to oszuści, niż, gdy Polak powie: Żydzi to oszuści.
  Treść niby ta sama, a wydźwięk zupełnie inny.
  Więc treść ma często takie samo znaczenie, jak osoba autora. Zresztą potwierdza to sam Autor, który prawdziwość swych wypowiedzi potwierdza niemal wyłącznie autorytetami twórców tez, na których się opiera. To przecież logika samego autora twierdzi, że jeżeli autorytet twierdzi x, a MariuszG twierdzi nie(x), to jest dowodem na to, że MariuszG. się myli.
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • @zbig71 11:26:02
  Sorry, że się znowu nie zgadzam, ale z tego co pamiętam, to agitowano głównie za udziałem w referendum, bo wynik był i tak przesądzony: dla większości nardu najważniejsze było to, że będą mogli bez paszportu za granicę wyjechać. Dlatego ja nie brałem udziału w tej hucpie. Tym bardziej, że były to jaja z prawa jak żadne inne. Co to za pytanie: Czy jesteś za wstąpieniem do UE (sens, nie treść) ? A na jakich warunkach, jakim kosztem? Uczciwe pytanie powinno brzmieć: czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Akcesyjnego. Praktycznego znaczenia to nie miało, bo 99,9 i tak głosujących na tak nie miałoby pojęcia o czym mowa, ale przynajmniej Traktat musiałby być rozpowszechniony, dyskusja wyglądałaby już troszkę inaczej itd.
  Teraz troszkę z innej beczki: ostatnio , przy okazji dyskusji o Piłsudskim, postanowiłem odświezyć sobie wiedzę o jego bracie i stamtąd przeszedłem do organizacji Narodnaja Wola, która walczyła o demokrację, zabijając proreformatorskiego cara, w wyniku czego nastał car zamordysta. No i w tej organizacji była pewna żydówka (Wera Finger) która nie załapała się na aresztowania, w wyniku których skazywano na śmierć , a wyroki wykonywano. Wpadła nieco później i w efekcie przeżyła. Zdradził ja ponoć pewien "rosjanin" , który wydał ok. 200 osób, jak głosi legenda. Został on zwerbowany przez niezwykle skutecznego oficera bezpieki, który rozprawiwszy się z narodnikami w kraju wysłał owego "rosjanina" do pewnego rewolucjonisty na uchodźstwie, by zwabic go do Rosji. Bodajże w Paryżu ten "rosjanin" znów zrobił voltę i powiedział rewolucjoniście o swej zdradzie i zadaniu, jak na spowiedzi. rewolucjonista wybaczył "rosjaninowi" ale pod warunkiem, że zabije swego o. prowadzącego. Gdy "rosjanin" w końcu wykonał to zadanie, rewolucjoniści załatwili mu i jego żonie bezpieczną ewakuację z Rosji, z przesiadkami, do USA. Tam po 5 latach się naturalizował i życie zakończył jako niezwykle lubiany i ceniony prof. matematyki na Uniwersytecie Pd Dakoty o nazwisku Alexander Pall (?).
  Chwilę po tym jak to przeczytałem , przyszła córka i zapytała , czy może napisać, że główną przyczyną wojny pn-płd, była idea abolicjonizmu.
  I pomyślałem sobie , że przecież mnie też wciśnięto kiedyś ten kit i nie zastanawiałem się nad tym, jak to może być, że gość , który nigdy nie widział niewolnika , chwyta za broń i idzie zabijać gościa , który takich niewolników posiada.
  Pierze się nam mózgi od dziecka, więc trzeba najczęściej jakiegoś wstrząsu , byśmy poczuli potrzebę myślenia.
  Myślenia np. o tym , jak to jest możliwe, że gość, który 'Skazał" na śmierć wielu swoich towarzyszy, doznaje odkupienia win, za zabicie jakiegoś oficera bezpieki (choćby najskuteczniejszego) . Dlaczego na śmierci tego oficera tak rewolucjonistom bardzo zależało. Dlaczego temu zdrajcy pomaga się w ucieczce przed karą, z narażaniem osób , które przy tym pomagały. Jak to się dzieje , że ten zdrajca tak miękko ląduje w USA.
  Odpowiedź jest jedna: wszystko to gówno prawda, przyczyną wszelkiego, planowego rozlewu krwi są jakieś ciemne, kurewskie interesy, a szczytne ideały to pretekst i przy okazji narzędzie.
  Chocholi taniec u bram piekła
 • @nikander 20:23:35
  Dyskutujemy o "dymaniu" na Vat, czy o "dymaniu" na cit.
  Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień
 • @nikander 20:23:35
  Nie rozumieć za barzo dobra. Więc na przykładzie wytłumaczy Pan, jakby Pan chciał : z Polski wyjeżdża towar obciążony Vatem, trafia do Niemiec. A tam co? Doliczają swój Vat? Do całości , czy do netto? Czy też stosują zasadę unikania podwójnego opodatkowania? Trzeba zauważyć, że tak samo będzie w drugą stronę. Gdzie tu korzyść? Proszę również zauważyć, że nasz sąsiad będzie miał do wyboru towar z Vat od nas i bez Vat spoza Unii. Bez sen-su!

  Ludzie możecie puścić ! (I hope.)

  p.s. Jeśli chodzi o możliwość oszustw, to mechanizm ten sam, tylko słup w innym miejscu .
  Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 18:48:29
  Zauważ, że to,że firma płaci firmie ma taki czasem skutek, że oszukany nie dość, że zapłaty za towar nie dostał, to jeszcze Vat od nieistniejącego obrotu musi zapłacic. Moim zdaniem nie da się zrobić tak, by Vat przekraczał granice wraz z towarem bez istnienia jednego wspólnego, unijnego urzędu skarbowego. Wtedy, to dopiero byłoby fajnie.

  Wtedy Nikander płakałby z kolei , że taki Kafland, Lidl itd przywozi z Niemiec towary i obciąża polskich podatnikow niemieckim VATem.
  Żeby było jasne: jestem przeciwnikiem UE, jak każdej innej komuny, a może nawet - tej bardziej nienawidzę od innych, ale nie ma co szukać dziury, tam gdzie jej nie ma.
  Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 16:42:37
  Skoro eksport ze stawką 0% jest akceptowalny, to nie widzę powodu, by ten wewnętrzny , oparty na tej samej zasadzie, miał budzić jakieś emocje.
  A nawet - wręcz przeciwnie, bo w przypadku EU działa to w dwie strony, zaś w przypadku sąsiadów ze wschodu, nie sądzę by skala zakupów Duty Free w drugą stronę była wielkością porównywalną.
  Jeżeli z wewnątrzunijną stawką 0% są takie problemy, to co dopiero byłoby z transgranicznym przepływem odliczeń podatkowych. Konieczne byłoby przywrócenie kontroli granicznej, bo przecież grupy towarów, dla których obowiązują obniżone stawki nie pokrywają się a i stawka podstawowa w różnych państwach jest różna. Wtedy chyba KAS musiałby liczyć z milion pracowników, by to ogarnąć, gdyby Polacy, ze swoim sprytem, zaczęli "optymalizować".
  Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień
 • @nikander 15:53:56
  Niestety przejmuję się swoim brakiem wiedzy (taki mam charakter), co nie znaczy, że wolne, w wyniku tego braku, obszary miałbym zapełnić jakimiś idiotyzmami. wydaje mi się, że Vatowski system dojenia jest bardziej skomplikowany niż się Panu wydaje i na pewno nie polega na stawce 0% przy WDT.
  To co w takim razie powiedzieć o bezczelnych Białorusinach, Rosjanach i Ukraińcach, którzy łupią nasze państwo dzięki Duty Free.
  Jeśli już chcialbym czegoś szukać, a nie wiedziałbym od czego zacząć, to proponowałbym WPCelną, z cłem np. na węgiel 0%, podczas gdy EU "robi wszystko" , by na swym obszarze wyeliminować zużywanie tej kopaliny.
  Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień
 • @autor
  Próbowałem to wziąć na zdrowy, chłopski rozum i wydaje mi się , że chyba Pan trochę gada od rzeczy:

  - polski wytwórca sprzedaje towar po cenie jaka mu się opłaca i do niej dolicza Vat. Tę cenę z VAT płaci nabywca, nawet jeśli to jest filia zachodniej firmy. Dostaje fakturę, na której uwidocznione jest rozbicie: cena netto + Vat = cena do zapłaty. Więc wewnątrzwspólnotowy eksporter dostaje zwrot tylko tego, co wcześniej zapłacił.
  Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień
 • @
  Bełkot, ale interpunkcja o.k.(?)
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31