Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 981 komentarzy

Orzeł w cierniowej koronie

Mariusz G. - Prawdziwy mężczyzna to nie ten który odnosi same sukcesy, ale ten , który nie boi się ponieść klęski w słusznej sprawie.

Moje komentarze

 • @Krzysztof J. Wojtas 09:18:46
  Rozwiązanie jest proste i od dawna znane : "Arbeit macht frei".
  Wojna hybrydowa polskich władz z Polską
 • @Mariusz G. 11:16:43
  powinno być: chwastobójcze
  Nowotwory i Roundup? Jest związek?
 • @autor
  Trochę racji i trochę bzdur. Nie sądzę aby rolnicy dosuszali zboże, bo jest to wbrew logice, co innego rośliny motylkowe. Można wówczas kosić kombajnem, a bez tego jest raczej trudno. Jakie certyfikowane firmy?! Ty myslisz , że Monsanto brakuje jakiegoś certyfikatu? Na pewno glifosat powinien być wycofany i na pewno nie powinny być sprzedawane środki chwastobujcze w opakowaniach mniejszych niż 5l - bo działkowiec , czy własciciel prywatnej posesji powinien być zmuszony do mechanicznej walki z chwastami, jeśli mu przeszkadzają. Od rolników na dzisiejszym etapie trudno tego wymagać, choć może kwestia czegoś w rodzaju wysokiej akcyzy skłoniła by do głębszego zastanowienia nad kazdorazowa potrzebą stosowania takich środków, tylko z drugiej strony mamy otwarte granice..
  Nowotwory i Roundup? Jest związek?
 • @35stan 10:10:38
  Najwyraźniej nie mam wystarczającego doświadczenia w surfowaniu po gejowskich portalach. Poza tym to ty obrabiasz ludziom dupę, więc chyba na tobie spoczywa obowiązek wykazania, że masz ku temu jakieś podstawy poza skojarzeniem słowa orgullo ze stosunkiem analnym, na zasadie , że tobie wszystko się z takim stosunkiem kojarzy, bo to stanowczo za mało. Choś oczywiście masz to tego prawo. W końcu ani Papierz, ani Vera do sadu cię nie podadzą.
  A może po prostu źle spadki obliczyłeś i gówno nie w tę stronę płynie?
  Jezus i papież Franciszek wobec jawnogrzeszników
 • @Marqus 22:32:41
  E, było takich trochę. Choćby taki Geremek : w 55-tym i do USA! a z programistą - tylko o pogodzie, inaczej:najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
  Ojców założycieli za kratki?
 • @35stan 21:44:12
  jakieś linki na poparcie? orgullo znaczy duma, więc nie każdemu musi się z sodomią kojarzyć
  Jezus i papież Franciszek wobec jawnogrzeszników
 • @autor
  Czerpiesz z tego przyjemność. QOM, to marka odzieżowa , promująca walkę z niewolniczą pracą dzieci. Nie wiem , jaka jest orientacja seksualna Very, ale jeśli jest gejem, to na pewno na tym zdjęciu nie obnosi się z tym.
  Pozdrowienia dla admina -idioty.
  Jezus i papież Franciszek wobec jawnogrzeszników
 • @Rzeczpospolita 19:35:30
  "A jak nie przyjdzie -? -, bo przecież nie musi, to co wtedy - ?"

  no to dupa blada.

  A jak jednak przyjdzie? Zniesie to Pan ? (pewnie nie przyjdzie, ale gdyby tak się zdarzyło...)
  Pan MacGregor zapomniał ,że doły są kształtowane przez góry - na swój obraz i podobieństwo. Już te góry dopilnują, żeby Kościół Pana nie zawiódł.
  PiS czyli wygaszanie ponad tysiącletniego projektu „Polska”
 • Autor
  Tak czytam, czytam i do końca nie wiem.... Mam nadzieję , że nie chcesz powiedzieć, że portalem administrują zakompleksione, złośliwe , zakute łby ?
  WRÓCIŁEM!!!!
 • Autor
  K. WojtaS - a te małe to co ?
  ekspert: To są punktowce.
  K. Wojtas : to damy je tu.
  ekspert: ale tu jest jezioro!
  K. Wojtas: A dobrze.To w takim razie..... jezioro damy tu.

  Uwielbiam te Pana recepty, że o trafnych ocenach sytuacji obecnych i byłych nie wspomnę.
  ROR - kadry
 • Autor
  Dobrze się złożyło , ze W. Komar zdecydował się trenować "rzut" kulą. Myślę , ze gdyby Jego wybór padł na pchnięcie młotem, nie dostarczyłby nam tylu radosnych chwil.
  "Lekarz tylko podszedł, stwierdził zgon"
 • Autor
  Chciałbym wnieść coś konstrukcyjnego do tej dyskusji. Niestety w tej wojnie akurat udziału nie brałem. ... W innych też( z resztą) nie , ale gdyby co... to dzieci sąsiadów chętnie wyślę i będę się żarliwie modlił by nie przyniosły wstydu swoim rodzicom.
  p.s. A Sam w co ranieny został?
  Wojna 1920 - oczyma Wojtasa
 • @AgnieszkaS 18:33:33
  Ochwat to zapalenie kopyta, ale najczęściej spowodowane niewłaściwą dietą. Eugenia Lewicka z pewnością nie cierpiała na ochwat mimo iż spożyła coś, co jej nie posłużyło.
  Wielkość Marszałka Piłsudskiego
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:50:44
  E..., baba też mu padła. Musi nażarła się czeguś.
  p.s. Czy to prawda , że Piłsudski był świadkiem Jehowy?
  Wielkość Marszałka Piłsudskiego
 • Autor
  Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
  i mocno wierzę w to,
  że ten świat
  nie zginie nigdy dzięki nim.
  Nie! Nie! Nie! Nie! Nie!

  Nie jestem Niemen, więc nie tyle mocno wierzę , co mam nadzieję. Zawsze to coś. I tego życzę wszystkim szczerym, dobrym ludziom.
  Dzisiejszy Świat: Ameryka - UE; i...Polska. Moja prawda
 • Autor
  NIe zdziwiłbym się , gdyby swe oświadczenie woli Pan Zabłocki sporządził w dwóch egzemplarzach : pierwszy włożył do butelkii i po zalakowaniu rzucił w nurt Wisły, a drugi przekazał w kopercie Pani Prezes. W takim wypadku byłaby jeszcze nadzieja , że w mieście pierników wyłowi i odczyta je ktoś, kto sprawi , że Pan Prezydent wbrew KRS-owi uczyni zadość woli tego podstarzałego łobuziaka. Skoro ma chłop chęć do pracy , to lepiej niech orzeka niż miałby kształcić swoich następców - w końcu to tylko kasacje.
  Kompromitacja sędziego SN S. Zabłockiego
 • @Andrzej Tokarski 15:14:02
  Diwne, że ta cała reforma bokiem mija sądy administracyjne. A tam, to jest dopiero bagno. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że by zostać sędzią SA wystarczy skończone prawo i np. 10 lat w urzędzie na stanowisku związanym z wydawaniem decyzji. Czyli taka Pani Lodzia , która przez 10 lat robiła kopiuj wklej przy np. przyznawaniu jakiegoś zasiłku, albo nosiła do wójta do podpisu wydruki z naliczonym podatkiem od nieruchomości. MOże przy odpowiednim zbiegu powiązań rodzinno towarzyskich zostać sędzią WSA i ustalać porządek prawny metodą na res iudicata, stwierdzając na ten przykład, że 1+3 nie równa się cztery, bo jak powszechnie wiadomo 4, to jest 2+2,zaś ani 1, ani tym bardziej 3 dwójką nie jest.
  Świat według Trepa - jak sędzia Iwulski rozumie prawo
 • @Andrzej Tokarski 15:11:35
  Moim zdaniem sytuacja jest analogicznado tej , przewidzianej w art.131 ust.2.pkt 4 Konstytucji, odnoszącej się do Prezydenta. Jeżeli Prezydent nie może trwale pełnić swojej funkcji ze względu na stan zdrowia, co stwierdza Zgromadzenie Narodowe, to wówczas jego funkcję sprawuje Marszałek. Czy w tym momencie Prezydent przestaje być prezydentem? To jest właśnie nieistotne pytanie natury filozoficznej. Bo co to za różnica, czy nie ma Prezydenta, czy też jest Prezydent , ale odsunięty od pełnienia swojej funkcji.
  Co do p.Piwnik - nie cierpię baby od czasu Inpostu, gdy powiedziała w TV, że gdyby musiała awizowane pismo z sądu odbierać w sklepie rybnym, to by tego nie zrobiła. Oczywiście jej prawo : podwójne awizo, fikcja doręczenia i np. zamek po dziadku przechodzi w majestacie prawa w ręce jakiegoś słupa. Ciekawe, czy jakiś sąd przywróciłby jej termin, ze względu na to, że Pani Sędzi nie honor było w sklepie rybnym pisma z sądu odbierać.
  Ktoś może nie lubić Poczty Polskiej, ktoś inny sklepów rybnych , ale sędzia powinien stosować prawo, a nie głupio je komentować.
  Świat według Trepa - jak sędzia Iwulski rozumie prawo
 • @Lotna 20:27:19
  Może nie jestem na bieżąco,ale to chyba nie Duda zaordynował.
  Zarówno Gersdorf , jak Iwulski to sędziowie prawa pracy, a ta dziedzina prawa obok sądownioctwa administracyjnego, to rezerwuar najgorszych prawnych niedouków i buców zarazem. Niektóre z wyroków SN z dziedziny prawa pracy to na tyle sromotna porażka rozumu, że na prawdę nie wiadomo, czy się śmiać , czy płakać. Oglądałem tylko jedno wystąpienie Iwulskiego - w Polsacie . Pani Gawryluk jest rzeczywiście mistrzynią świata w tym , co robi, a Iwulski pokazał , że jest idiotą.
  Rzecz z Gersdorf byłaby problematyczna, gdyby złożyła stosowny wniosek, który zostałby przez prezydenta odrzucony. Wówczas można byłoby mówić o naruszeniu zasady kadencyjności, a tak Iszy prezes nie może pełnic swojej funkcji, ze względu na przejście w stan spoczynku, więc póki co zastepuje go Iwulski, który co prawda chce orzekać , ale nie może bo nie akceptuje ustanowionego prawa , a Polska to nie Anglia, by mozna było orzekać generalnie w oparciu o zasadę słuszności. Dlatego też wkrótce Iwulski przestanie być sędzią i wtedy Duda dopiero zaordynuje. Ale prawdę mówiąc, nie wieżę , że dokona tym aktem zmiany na lepsze
  Świat według Trepa - jak sędzia Iwulski rozumie prawo
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Bezrobotny - człowiek zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny. Czyli taki, co się zarejestrował i regularnie zgłasza gotowość.
  Stopa bezrobocia, to udział "bezrobotnych" w ogóle ludności zdolnej do pracy.
  Więcej emerytów - mniejsze bezrobocie, więcej rodaków żyjących za granicą -mniejsze bezrobocie (wielu z nich tam kupuje domy i nie mysli o powrocie ,więc praktycznie nijak się mają do polskich statystyk Bezrobotnym nie jest osoba mająca >2ha ziemi i jej współmałżonek, nawet jeśli nic nie robią i żyją z nieformalnej dzierżawy ziemi i dopłat bezpośrednich.
  Zarejestrowany bezrobotny, to w dużej mierze osoba pracująca na czarno.
  Wśród "pracujących" systematycznie rośnie liczba pasożytów : różnej maści urzędasów, funkcjonariuszy, którzy oprócz tego , że sami są "bezrobotnymi" tylko z wysokim zasiłkiem, to jeszcze konieczność zapewnienia im pozorów pracy, powoduje przeszkadzanie faktycznie pracującym w ich zajęciach. Jesli zliczyć czas, jaki ludzie faktycznie pracujący poświęcają , by dać alibi tym pracującym pozornie i podzielić to na etaty, to też parę procent wyjdzie.
  Zatem całą tę statystykę -o dupę potłuc, z resztą się zgadzam.
  Pyskantom ku rozwadze

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930