Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 954 komentarze

Orzeł w cierniowej koronie

Mariusz G. - Prawdziwy mężczyzna to nie ten który odnosi same sukcesy, ale ten , który nie boi się ponieść klęski w słusznej sprawie.

Moje komentarze

 • @fabi 17:46:01
  To, że nie odnoszę się do Twoich komentarzy wynika z faktu, że po prostu nie mam nic mądrego do dodania.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @miarka 20:53:03
  Czyli , tak konkretnie, bez pitolenia, co taki papież winien robić? Opowiadać głupim to, do czego mądrzy (czytaj: miarka) już sami doszli?
  A wracając do początku: ja osobiście (pełen dobrej wiary) zakładam , że Franciszek mówiąc o spowiedzi miał na myśli coś takiego: człowiek , który klęka przed konfesjonałem (nie pustym) i wyznaje obcemu człowiekowi trudną do wypowiedzenia na głos prawdę , prawdę , do której wielu nie potrafi się przyznać nawet przed samym sobą, jest właśnie tym za co Chrystus zginął. Więc ten który jest tego świadkiem (kapłan) winien podchodzić do tego wydarzenia tak, jak gdyby spotkał samego Chrystusa, a nie , patrząc z góry, zjebać wiernego jak burą sukę lubo tez klepnąć coś z automatu, typu żałuj za grzechy i odmów trzy razy Zdrowaś Mario... myśli mając przy tym zaprzątnięte wieczornym rozdaniem pokerka.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @leoparda 09:04:09
  Szanowna Leopardo!

  Azaliż powiadam Wam: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
  Jeśli Franciszek będzie mówił jak do mądrych to głupi nie zrozumieją, jesli - jak do głupich, to mądrzy się obrażą i przestaną słuchać. Skromność i pokora (wspomniana przez autora) mają to do siebie, że człowiek zna swe miejsce w szeregu i wie, że głupoty wypowiadane przez mądrzejszego są dla niego nierozpoznawalne. Zatem jeśli głupszy słyszy z ust mądrzejszego coś , co uznaje za głupie, to z automatu dochodzi do wniosku , że jest to rzecz dla niego zbyt skomplikowana. Wówczas taki głupszy jest jedynie głupszy. W przeciwnym razie : nie dość , że głupszy, to na dodatek zwyczajnie głupi. Wyjaśnić tu należy, że głupszy choć pochodzi od słowa głupi nie koniecznie musi wiązać się z głupotą. Głupszy to po prostu taki, który w porównaniu z kimś innym nie okazał się mądrzejszym lub równie mądrym.
  Dodać należy , że katolik , to taki chrześcijanin, który uznaje , że papieża de facto wybiera Duch Święty.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @miarka 00:17:44
  No to się pogubiłem. Jest Pan za spowiedzią w wydaniu katolickim a nawet przeciw, czy też przeciw takiej spowiedzi a nawet za?
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @reflexión 00:00:00
  no dobra: słowo Ojciec zamieńmy na Father
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @
  Chciałem dać 1 , ale mi się ręka omskła z wrażenia.
  Franciszek ma niewątpliwie jedna wadę: zakłada, że ci , do których mówi sa mądrzy i dobrzy . Jak widać wyżej to skończony idiotyzm: ani mądrzy, ani dobrzy, za to płodni.

  Podszedł tedy do konfesjonału i uklęknąwszy wyznał w pokorze swe grzechy, dodając na zakończenie: ale na plus muszę sobie zaliczyć to ( i do tego nakłaniam też Boga Ojca za Twym pośrednictwem Ojcze Wielebny), żem mądrzejszym jest od samego papieża. Amen.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @wk..ny 23:03:57
  By zostać mistrzem manipulacji trzeba najpierw znaleźć stado bydełka na manipulację podatnego. Nie wiem kto gorszy, czy ten co posiada potencjał manipulatora, czy ten co przyszedł na świat , by nim manipulowano. Z dwóch ludzi: mądrego i głupiego (przy czym mądrość to również umiejętność odróżniania dobra od zła) zawsze wybiorę tego pierwszego, choćby wybór miał paść na Żyda kosztem Polaka. W 68 wygnano wielu na prawdę wartościowych ludzi. Zostali natomiast Michniki , Geremki i cała ta reszta, która teraz nagle przypomina 68 i przeprasza. Może powinieneś się zastanowić, czy wywoływanie takich postaw, jak Twoja, nie jest właśnie tym , o co "ónym" chodzi. A do czego zmierzają pewnie wkrótce się dowiemy.
  Pogrom kielecki, a może raczej ustawka UB?
 • @Zawisza Niebieski 04:17:00
  //co, żeście zrobili że będąc tak bardzo do przodu w stosunku do Europy, dziś jesteście tak w tyle?//

  może po prostu dostosowali tempo do dystansu (świat się nie skończy na naszym pokoleniu! -?!)
  Pogrom kielecki, a może raczej ustawka UB?
 • @all
  idioci czy prowokatorzy?
  Jedwabne: Film z napisami po angielsku jest gotowy!
 • @roux 19:58:54
  Raczej nie zdarzają się przypadki, gdy sąd nie przyklepie wniosku o ukaranie. To efekt tzw. ekonomiki procesowej - co sie bedzie sędzia męczył - czytał i zastanawiał nad winą, gdy niewinny złoży sprzeciw. Gdyby wiekszość składała - aż takich jaj na tym etapie by nie było. Ale , że większość suwerenów , to pieprzone łajzy, to najpierw odmówią przyjęcia mandatu, a potem, gdy zobaczą to samo tylko z pieczątką sądu, to rura im mięknie i nagle dochodzą do wniosku, że szkoda im życia na wojowanie. Więc to nie tylko przez sądy , ale i przez takich ciuli mamy to, co mamy. A sąd nie może napisać w wyroku nakazowym nic innego, bo bezsporność winy jest tu warunkiem koniecznym.
  Co do sędziego Topyły, to to czy ukradł czy nie jest(o tempora o mores) kwestią drugoplanową; najbardziej bulwersuje to, że KRS i Prezydent powierzają takie funkcje kompletnym idiotom, tym bardziej, że w przypadku tej osoby ocena jej możliwości intelektualnych nie wymaga specjalistycznej wiedzy.
  Metoda na mazgaja
 • @Autor
  //Gdyby w 2015 wygrało PO....//
  to by nie wygrało w 2019 i nie można byłoby wmówić elektoratowi, że całe to bagno jest przez to , że elektorat za dużo jadł (np.500+).
  Nie sztuka skopać komuś dupę i zrobić sobie przez to z niego wroga, sztuką jest zrobić to tak, aby jeszcze z wdzięczności całował nas po rękach. Czasami aby to osiągnąć potrzeba trochę czasu np. 4 lata.
  Czy warto było głosować na tchórzy bez godności i honoru?
 • @Repsol 23:02:26
  Nie mogie, to silniejsze ode mnie. Poza tym brakuje wam inteligentnych komentatorów (że o administratorach nie wspomnę).
  Żeby nie było , że się Ciebie czepiam, to dodam, że Twój udział w ciele administracyjnym znacząco wpływa na wzrost średniego IQ tego ciała.
  pozdrawiam ciepło
  Operacja Samum...film oparty na faktach...
 • @Autor
  // różnie podają, czy był to autobus, czy były to samochody, trudno powiedzieć //
  A nie był to czasem camper na czeskich blachach?

  (to tak dla poddierżenia razgawora)
  Operacja Samum...film oparty na faktach...
 • @Mariusz G. 09:08:16
  A wokół tylko nazistowskie Włochy, a uchodźcy muszą coś jeść.
  Holokaust: w interesie judaizmu?
 • @Mariusz G. 09:08:16
  Trzeba dodać, że pow.SM to 61 km2, obecna ludność to 33 tys., co daje 541 osób/km2. Czyli w czasie wojny samych uchodźców było 1600/km2.
  Holokaust: w interesie judaizmu?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:55:50
  Moja wiedza na ten temat jest znikoma, wynika z jakiejś audycji radiowej o San Marino. A oto fragment z Wikipedii:
  /W czasie II wojny światowej władze San Marino udzieliły schronienia 100 000 Włochów i Żydów uciekających przed prześladowaniem nazistowskim./
  Holokaust: w interesie judaizmu?
 • @ikulalibal 17:53:26
  Ciężko w dzisiejszych czasach wynaleźć proch. Czasami więc warto oderwać się od książki i "wyważyć otwarte drzwi", chociażby po to by pobudzić obszary mózgu odpowiedzialne za myślenie. Wszak organ nieużywany zanika (dotyczy to również części organu), a niekompletny mózg , nawet oczytany, to ch.. nie mózg.
  Holokaust: w interesie judaizmu?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:44:20
  No i na dodatek jesteśmy ziomkami.

  Zaś, co do tematu, to gdyby rzecz nie była dogadana , to po co byłoby np. takie neutralne San Marino?
  Holokaust: w interesie judaizmu?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:58:52
  Mam zatem pytanie: czy atak na Jeznacha jest powodowany chęcią usunięcia go z grona blogerów Neonu i tym samym podcięcie korzeni portalu?
  Jeśli tak, to pytaniem kolejnym jest - czemu to ma służyć?


  Czyj atak? - RAMa? RAM atakuje papieża, RAM atakuje Jeznacha, generalnie RAM atakuje. Co ma na celu? A kogo to...?

  Może w tym przypadku RAMowi chodziło o wywołanie tego udawanego szlochu p. Jeznacha i Państwa mobilizacji. Jeśli tak , to gość potrafi osiągać zamierzone cele. Tylko patrzeć jak zacznie trząść się Stolica Apostolska.
  O własności
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:53:08
  W prawie własności nie tyle chodzi o to , czy zarabia ten , co kopiuje, ale o to , czy traci ten , którego się kopiuje. Ale nawet nie musi on tracić, wystarczy, że sobie po prostu nie życzy.
  Ale w tej " nawalance" nie punkt wyjścia jest najważniejszy, ale zachowanie obrońców "tłumacza - kopisty". Co to za argumenty, których używaliście? Na prawdę uważacie, że nawet na blogerskim portalu bez budowania sitwy się nie da?
  I co będziecie się tak rzucać ze swoimi protezami na każdego , kto zaatakuje jednego z was. Mam gdzieś , czy Filip napisze źródło, z którego czerpał, czy nie, tym bardziej, że sporadycznie do niego zaglądam. Bardziej rusza mnie już manipulowanie komentarzami, poprzez usuwanie co niektórych, a jeszcze bardziej udział (w "nawalance") ludzi , o których miałem jednak nieco lepsze zdanie (mowa o Panu).
  Musi Pan pamiętać, że jeśli Chrystus zostanie królem jakiegoś państwa , to pierwsze co zrobi , to na kopach wygoni z niego wszelkich obłudników, niezależnie , czy byli w swym życiu TW, czy też SB nie dało im w porę takiej szansy. Zanim więc zacznie Pan powtarzać swój postulat ( co do koronacji), powinien Pan zdecydować, czy z Panem Jeznachem woli Pan korespondować pocztą krajową , czy par avion.
  O własności

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031