Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 957 komentarzy

Orzeł w cierniowej koronie

Mariusz G. - Prawdziwy mężczyzna to nie ten który odnosi same sukcesy, ale ten , który nie boi się ponieść klęski w słusznej sprawie.

Moje komentarze

 • @nikander 15:44:47
  Sprawa jest chyba bardziej skomplikowana. Wszystkich nie zabiją i nie zastraszą , bo to nie te czasy. Wystarczy, że głupich omamią, przeciętnych ogłupią a nielicznych , którzy ostaną zapytają: popatrz na to bydło i powiedz: dla kogo i po co chcesz się narażać?
  Zdziwienie Pana dr mam nadzieje trochę udawane, bo jeśli swym działaniem chciał osiągnąć jakiś efekt, to najwyraźniej go osiągnął.
  Wszystkich nas nie wymordują
 • @
  O MOrawieckiego bym sie nie martwił - w razie czego ciocia z Hajfa pomoże.
  Co do mnie - posadziłem z ar ziemniaków i kupiłem dwie kozy, co daje mi poczucie jakiegoś bezpieczeństwa. Zaś te miliony bydełka, przez które będę musiał żyć o kartoszce i kozim mleku, powpierdzielaja trochę szczawiu i mirabelek i jesli to ich nie zabije , to być może intelektualnie wzmocni.
  Czy Morawiecki przetrwa inflacyjnego kopa
 • @Husky 06:46:09
  1)Polacy żyją w Polsce, w USA - niedobitki Indian, Żydzi i Amerykanie. Nie wiem , jakich rodaków masz za Atlantykiem , ale zakładam , że Indianami nie są.
  2)Związki suwerennych państw z innymi suwerennymi państwami ustala tylko i wyłącznie władza tych państw poprzez umowy międzynarodowe. Historia ma znaczenie tylko dla stosunków podległości.
  3) Zdradzieckich mord jest w Polsce wiele, ale tylko nieliczne mają możliwość poświęcania tyle czasu , co ty, na zatruwanie polskiej świadomości.
  Grzegorz Braun miał rację.
 • @Husky 18:10:02
  Czy próbowałeś kiedyś, Husky, zmądrzeć i przestać być skurwielem? Pamiętaj: z pomocą Bożą nie ma rzeczy niemożliwych.
  Blogerowi echo24
 • @Jan Paweł 13:43:50
  Też jestem po ich stronie.
  PILNE!
 • @ewinia 09:59:59
  Narodowcy , którzy nawołują do wzięcia udziału w demonstracji organizowanej przez Adamowicza (abstrahując od charakteru tego udziału), to ciule nie narodowcy.
  PILNE!
 • @Autor
  A początek suwerenności już był (i przeoczyłem) czy też wkrótce nastąpi?
  Manewry Anakonda-18 – końcem suwerenności Polski
 • @ikulalibal 06:22:17
  Nic tak nie kształci, jak obserwowanie sporu dwóch wybitnych intelektualistów: jeden kopiuje notki wyrwane z kontekstu, a drugi komentuje, choć nie zadał sobie odrobiny trudu, by zrozumieć, co autor miał na myśli.
  Otóż, szefem PR Polsatu Gryguć został w 2002 i wtedy (data notki) miał 29 lat. W 2003 zakończył ten etap kariery. Przez 15 lat może człowiekowi zmienić się garnitur poglądów i ocen rzeczywistości.
  Natomiast, z p. KOsiurem zgodzić trzeba się w tym, że wyjatkowo uwaznie nalezy przyglądać się ludziom takim jak Pan Nikt, gdyż współczesne rządzenie polega głównie na kreowaniu opozycji we wszystkich jej wydaniach (od soft po hard)
  Tomasz Gryguć – kolejny narodowiec z Polin
 • @nikander 20:39:59
  No i udało się Panu ta niewinną prowokacją uchwycić esencję współczsnej polskości: w Józefa uwierzą, w Lecha uwierzą, w Lecha i Jarosława uwierzą, w Chrystusa - juz z lekkim oporem, a resztę z 10zł przy kasie przeliczą i jeszcze raz po wyjściu ze sklepu (tak dla pewności) (ktoś przecież w tym kraju kraść musi). Wszyscy by chcieli zlikwidować "specjalne kasty" ale z małym wyjątkiem - ta do której sami należą niech jeszcze chwilę podycha. Chcieliby państwo, ale bez prawa, krew przelewać ale nie swoją, uważają , że skurwysyństwo, to cudze łajdactwo, a łajdactwo , to własne skurwysyństwo. Jak tu, KURWA!!!!, żyć?

  Rozumiem - kula lis - wykolebało łeb na tych morzach i oceanach, ale reszta?!
  Albo był do 2017 obowiązek zgłaszania do ZUS dodatkowych dochodów, albo nie, albo Jarek dopełnił obowiązku, albo nie.
  Jak człowiek, który na pozór przynajmniej, nic na siebie nie wydaje , zarabiając rocznie ca 200tys. ma środki pieniężne w wys. 5 tys zł.
  Pieniądze mogą się człowieka nie trzymać, tylko pytanie: czy nie trzymają sie w sposób legalny, czy tez nie. Wszak jest coś takiego , jak podatek od darowizn. To jeden z tych podatków z których pośrednio funkcjonują szkoły szpitale itp. Nie jest możliwe istnienie państwa bez szacunku dla prawa. Doktorzy nauk prawnych powinni to wiedzieć.
  Z czego żyje Kaczyński, albo co kradnie?
 • @leoparda 09:59:50
  Nie jesteś na czasie. Nasze szkolnictwo załamało się i to naj[prawdopodobniej :zupełnie. (moja córka w VI klasie juz przynosi piątki z polskiego za narysowanie PLAKATU!, tylko patrzeć , jak przyniesie 6 z matematyki za pokolorowanie drwala - długo by pisać)

  Skąd pewność, że przekaz Franciszka , jako całość nie jest jasny i przejrzysty. Obawiam się , że większość z nas (w tym miarka) zna tylko jego fragmenty (być może jeszcze dodatkowo zmanipulowane) z prasy, poprzedzone nagłówkiem typu: "Franciszek znów szokuje...".
  Polecam pojęcie "koła hermeneutycznego" zwłaszcza w ujęciu Heideggera czy Gadamera - generalnie jeżeli ktoś będzie chciał coś zrozumieć po swojemu, to żadna retoryka temu nie zaradzi.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @fabi 17:46:01
  To, że nie odnoszę się do Twoich komentarzy wynika z faktu, że po prostu nie mam nic mądrego do dodania.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @miarka 20:53:03
  Czyli , tak konkretnie, bez pitolenia, co taki papież winien robić? Opowiadać głupim to, do czego mądrzy (czytaj: miarka) już sami doszli?
  A wracając do początku: ja osobiście (pełen dobrej wiary) zakładam , że Franciszek mówiąc o spowiedzi miał na myśli coś takiego: człowiek , który klęka przed konfesjonałem (nie pustym) i wyznaje obcemu człowiekowi trudną do wypowiedzenia na głos prawdę , prawdę , do której wielu nie potrafi się przyznać nawet przed samym sobą, jest właśnie tym za co Chrystus zginął. Więc ten który jest tego świadkiem (kapłan) winien podchodzić do tego wydarzenia tak, jak gdyby spotkał samego Chrystusa, a nie , patrząc z góry, zjebać wiernego jak burą sukę lubo tez klepnąć coś z automatu, typu żałuj za grzechy i odmów trzy razy Zdrowaś Mario... myśli mając przy tym zaprzątnięte wieczornym rozdaniem pokerka.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @leoparda 09:04:09
  Szanowna Leopardo!

  Azaliż powiadam Wam: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
  Jeśli Franciszek będzie mówił jak do mądrych to głupi nie zrozumieją, jesli - jak do głupich, to mądrzy się obrażą i przestaną słuchać. Skromność i pokora (wspomniana przez autora) mają to do siebie, że człowiek zna swe miejsce w szeregu i wie, że głupoty wypowiadane przez mądrzejszego są dla niego nierozpoznawalne. Zatem jeśli głupszy słyszy z ust mądrzejszego coś , co uznaje za głupie, to z automatu dochodzi do wniosku , że jest to rzecz dla niego zbyt skomplikowana. Wówczas taki głupszy jest jedynie głupszy. W przeciwnym razie : nie dość , że głupszy, to na dodatek zwyczajnie głupi. Wyjaśnić tu należy, że głupszy choć pochodzi od słowa głupi nie koniecznie musi wiązać się z głupotą. Głupszy to po prostu taki, który w porównaniu z kimś innym nie okazał się mądrzejszym lub równie mądrym.
  Dodać należy , że katolik , to taki chrześcijanin, który uznaje , że papieża de facto wybiera Duch Święty.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @miarka 00:17:44
  No to się pogubiłem. Jest Pan za spowiedzią w wydaniu katolickim a nawet przeciw, czy też przeciw takiej spowiedzi a nawet za?
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @reflexión 00:00:00
  no dobra: słowo Ojciec zamieńmy na Father
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @
  Chciałem dać 1 , ale mi się ręka omskła z wrażenia.
  Franciszek ma niewątpliwie jedna wadę: zakłada, że ci , do których mówi sa mądrzy i dobrzy . Jak widać wyżej to skończony idiotyzm: ani mądrzy, ani dobrzy, za to płodni.

  Podszedł tedy do konfesjonału i uklęknąwszy wyznał w pokorze swe grzechy, dodając na zakończenie: ale na plus muszę sobie zaliczyć to ( i do tego nakłaniam też Boga Ojca za Twym pośrednictwem Ojcze Wielebny), żem mądrzejszym jest od samego papieża. Amen.
  Spowiedź święta według papieża Franciszka
 • @wk..ny 23:03:57
  By zostać mistrzem manipulacji trzeba najpierw znaleźć stado bydełka na manipulację podatnego. Nie wiem kto gorszy, czy ten co posiada potencjał manipulatora, czy ten co przyszedł na świat , by nim manipulowano. Z dwóch ludzi: mądrego i głupiego (przy czym mądrość to również umiejętność odróżniania dobra od zła) zawsze wybiorę tego pierwszego, choćby wybór miał paść na Żyda kosztem Polaka. W 68 wygnano wielu na prawdę wartościowych ludzi. Zostali natomiast Michniki , Geremki i cała ta reszta, która teraz nagle przypomina 68 i przeprasza. Może powinieneś się zastanowić, czy wywoływanie takich postaw, jak Twoja, nie jest właśnie tym , o co "ónym" chodzi. A do czego zmierzają pewnie wkrótce się dowiemy.
  Pogrom kielecki, a może raczej ustawka UB?
 • @Zawisza Niebieski 04:17:00
  //co, żeście zrobili że będąc tak bardzo do przodu w stosunku do Europy, dziś jesteście tak w tyle?//

  może po prostu dostosowali tempo do dystansu (świat się nie skończy na naszym pokoleniu! -?!)
  Pogrom kielecki, a może raczej ustawka UB?
 • @all
  idioci czy prowokatorzy?
  Jedwabne: Film z napisami po angielsku jest gotowy!
 • @Autor
  //Gdyby w 2015 wygrało PO....//
  to by nie wygrało w 2019 i nie można byłoby wmówić elektoratowi, że całe to bagno jest przez to , że elektorat za dużo jadł (np.500+).
  Nie sztuka skopać komuś dupę i zrobić sobie przez to z niego wroga, sztuką jest zrobić to tak, aby jeszcze z wdzięczności całował nas po rękach. Czasami aby to osiągnąć potrzeba trochę czasu np. 4 lata.
  Czy warto było głosować na tchórzy bez godności i honoru?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930